Koruna Tater

Vrcholový projekt v destinaci, která nám otevřela horský svět – v Tatrách. Máme zde v plánu dojít na většinu přístupných vrcholů a k tomu vylézt na všechny známé vrcholy ve Vysokých Tatrách, tedy chceme zdolat …

Tatranských Vrcholů

Naše statistika tohoto projektu

Tatry máme rádi díky jejich dostupnosti, a to jak automobilem, tak vlakem. Díky tomu se nám tento projekt daří plnit relativně rychle, ale stále nemáme vyhráno. Zde jsou prozatimní čísla, která jsou spojena s touto výzvou:

km
Nachozeno
m
Nastoupáno
hor
Zdoláno
Průběh projektu
Zdolaných vrcholů 30%

O co se přesně jedná?

Tato výzva se od počátku výrazně měnila. Původně jsme chtěli zdolat všechny turisticky přístupné vrcholy jak v Západních, tak ve Východních Tatrách. To nám ale nestačilo a tak jsme do seznamu přidali i další dvě pololezecké dominanty - Lomnický a Gerlachovský štít. Jak jsme se ovšem v horském terénu zdokonalovali více a více a našli zálibu také v lehkém tatranském lezení, rozhodli jsme se seznam dále rozšířit a přidat všechny vrcholy Vysokých Tater dle kritéria prominenci nad 100 metrů a výšky nad 2000 m n. m. A tak vznikl náš (zatím) konečný seznam, který je přiložen níže.

Vrcholy v projektu

Generated by wpDataTables