METODICKÉ DNY

Pojď s námi do přírody nebo hor vyzkoušet všechny potřebné znalosti a dovednosti pro záchranu a přežití.

O co se jedná

Nedávno jsme vstoupili do vzdělávání Horský průvodce MŠMT u Českého spolku horských průvodců. Vzdělávání klade důraz na jisté předchozí znalosti, které v rámci vzdělávacích bloků dále rozvíjí. Cílem našich pseudo metodických dnů je trénink těchto dovedností.

V těchto dnech teprve nastupujeme do vzdělávání a spousty dovedností je pro nás novinkou. A právě k tomu mají sloužit tyto metodické dny. Mají za cíl nás připravit na nástrahy hor a pomoci nám trénovat všechny potřebné znalosti a dovednosti. Tyto akce jsou tedy originálně určené pro naši potřebu, nicméně rádi na akce přizveme i ostatní a to bez ohledu na zkušenosti. Máš pocit, že by ses rád naučil něco nového nebo si své znalosti chceš pouze oživit? Nebo jsi mnohem zkušenější a rád bys nám něco ze svých znolostí předal? Tak jsi tu správně.

 Budeme rádi za kohokoliv s nadšením pro horský terén. S termínem se rádi přizpůsobíme a za účast nechceme samozřejmě žádnou úplatu. Z toho plyne i neúplnost v informacích jednotlivých metodických dnů. Během roku 2022 se postupně vše zkonsoliduje, ale prozatím očekávejte velkou proměnlivost v parametrech metodických dnů. Převážně v termínech. Ty budeme ladit s ohledem na průnik našich a vašich volných dnů. Máš nápad na metodický den, který jsi tu nenašel? Ozvi se a určitě se můžeme domluvit.

Mačky a cepín - základy

Vysoké Tatry, Leden

Zimní hory jsou nebezpečným prostředím, v kterém je potřeba se dostatečně bezpečně a efektivně pohybovat. Pojď s námi trénovat zimní dovednosti jako je práce s turistickým cepínem a chůze na stoupacích železech (neboli mačkách). Samozřejmostí je také vyhodnocování lavinové aktivity. 

Sněžnice - základy

Krkonoše, Únor

Bude doplněno.

Navigace a prostředí

Jizerské hory, Duben

Bude doplněno.