Pojď s námi do hor!

Co nabízíme

Zodpovědnost v horách

Z právního hlediska může provázet v horách kdokoliv, kdo má živnostenské oprávnění Průvodcovská činnost horská, pod kterou spadají horští vůdci UIAGM i mezinárodní horští průvodci UIMLA. Se zodpovědností je to ale složitější. Už jen tím, že jsme ve vzdělání, tak za vás máme zodpovědnost. Právní systém se v případě kauzy výrazně ohlíží na zkušenosti jednotlivých účastníků a nejzkušenější přebírá zodpovědnost.

Aktuálně jsme ve vzdělání na Mezinárodního horského průvodce UIMLA u Českého spolku horských průvodců a hlavní nabídku akcí plánujeme spustit až po získání mezinárodní licence na začátku roku 2024. Do té doby je možné se však domluvit na libovolné individuální akci dle vašich představ a také plánujeme během roku 2022 vypustit nabídku pár konkrétních akcí. Když vše půjde podle plánu, tak to bude nějak takto:

Jak bylo řečeno, prozatím nenabízíme klasické zájezdy s pevným termínem, ale spíše akce na míru dle vašeho a našeho volného času a do destinace dle vašeho výběru. Pro inspiraci níže, v sekci Naše nabídka, přikládáme pár treků nebo míst, které jsme v minulosti absolvovali nebo navštívili. Známe tedy jejich okolí a rozhodně je můžeme doporučit ostatním. Následně potom v sekci V hledáčku přikládáme i pár treků, které jsou v našem hledáčku, myslíme si, že stojí za to, ale sami jsme je zatím neabsolvovali.

Naše nabídka

Mallorca - GR221

Horská turistika

Tento trek je pro nás srdcovou záležitostí, protože se jednalo o jeden z našich prvních vícedenních přechodů hor. Pochod je v malé nadmořské výšce, ale má spousty parametrů vysokohorských výšlapů a dá se absolvovat těměř celý rok. Díky své nadmořské výšce klame tělem a trek umí být i zákeřný.

Tour du Mont Blanc

Vysokohorská turistika

Úžasný trek kolem nejvyšších vrcholů Evropy. Jedná se sice o poměrně profláknutou záležitost, která umí být masovkou. Pokud se ale naplánuje s citem a ve správně době a se správným itinerářem, lze i tento trek absolvovat v liduprázdných horách. Občas obsahuje lehce nudnější pasáže, ale výhledy na nejvyšší vrcholky Evropy vše vynahrazují.

Z Dany do Petry

Turistika

Tento trek je naší třešničkou na dortu. Cesta vede z neznámé vesničky Dana v Jordánsku až do chrámového města Petra, které bylo vyhlášeno novým divem světa. Trek vede nehostinou pouštní krajinou bez zdroje vody, kde si v první části odpočinete od jakékoliv civilizace a ke konci naopak zažijete vhled do kultury beduínů. 

Julské Alpy

Vysokohorská turistika

Julské Alpy vynikají hlavně díky jejich netknutelnosti. Nepotkáte tu žádnou lanovku a cestu nahoru si tak musíte odšlapat. Odměnou budou ale překrásné výhledy na Julské vrcholky a hlavně na ten nejvyšší – na Triglav. Nahoru vede ferrata vhodná pro začátečníky.

Vysoké Tatry

Vysokohorská turistika

Ve Vysokých Tatrách jsme jako doma a proto vám nabízíme plánování, poradenství nebo uskutečnění libovolného treku. Tedy – má to jedno omezení. Jelikož nejsme a nebudeme horští vůdci, nemůžeme vás vzít na neznačenou cestu.

Výšlap na Zugspitze

Vysokohorská turistika

Nabízíme výšlap na nejvyšší vrchol Německa, Zugspitze. Výšlap je ozvláštněn zajímavou ferratou. Cestu nahoru lze absolvovat několika způsoby, přičemž nabízíme výšlap z rakouské strany. A pro vytrvalce nabízíme výšlap i sestup touto cestou během jednoho dne.

V hledáčku

Nepál

Vysokohorská turistika

Do Nepálu už se chystáme delší dobu, akorát nám to zatím vždycky překazil kovid. Zatím nejsme rozhodnuti, který trek jít. V hledáčku máme okruh Manaslu či Dhaulagiri. Nepohrdneme ovšem ani Annapurna trekem. 

GR20

Vysokohorská turistika

Tato korsická klasika je nutností pro každého trekera. Jedná se o jednu z nejhezších a nejtěžších dálkových tras v Evropě. Trek měří cca 200 km s nastoupáním 12000 m. Zatím ho máme v plánu na rok 2023.

Königsjodler

Ferraty

Tento rok se chystáme na známou ferratu Königsjodler​ obtížnosti D, která vede na vrchol Hochkönig, což je nejvyšší vrchol Berchtesgadenských Alp. Trek není určen pro ferratové začátečníky.

Via delle Bocchette

Ferrata

Další z horských klasik, ferratový přechod Via delle Bocchette ve vápencových pohořích Brenty v italských Dolomitech.

Alta Via 2

Vysokohorská turistika

Další kousek z italských dolomit – dálková turistická trasa Alta Via 2, která prochází překrásnými italskými alpami.

Mytikas

Vysokohorská turistika

Výšlap na nejvyšší vrchol pohoří Olymp a současně nejvyšší horu Řecka – na Mytikas, který je vysoký 2917 m. Horu lze zdolat od hladiny moře.