Původní koncept mikrotripů byl jednoduchý a vycházel z potřeby zdolávat vrcholy a objevovat krásy evropských hor. Na internetu jsme stále častěji objevovali různá zákoutí Evropy, kam se lze vydat, přitom jsme absolvovali většinou jeden výjezd ročně. Zrodil se nápad organizovat kratší víkendové treky s mnohem větší četností. S touto myšlenkou byl úspěšně zahájen projekt microtrips výletem do rakouského Innsbrucku a výšlapem na Jahňací štít v roce 2019. Tím měla být sezóna uzavřena a oficiální start mikrotripů se plánoval na květen 2020. 

Při přípravě na následující rok jsme strávili mnoho času na internetu pro důkladnou rešerši. Díky tomu jsme zjistili, jak moc může být cestování levné a jednoduché, když se člověk drží určitých pravidel. Neudrželi jsme se a ještě tentýž rok uskutečnili další mikrotrip do italského Bergama a na leden 2020 zakoupili letenky na španělskou Mallorcu. To nám ale nestačilo a hned v únoru jsme si na týden zaletěli do Jordánska s krátkou zastávkou v Izraeli. 

Spolu s bráchou se nám tedy podařilo rozšířit původní myšlenku a z Evropy se našim cílem stal celý svět. Probudila se v nás touha po objevování nových destinací a náš cestovní obzor se rozšířil. Už dávno neplatí, že se snažíme hledat jen krátké víkendové cesty do Alp, ale jdeme za libovolnou nabídkou, která přináší nová dobrodružství. Označení microtrips je už tedy jalový, ale z historických důvodů název přesto zůstal.

[smartslider3 slider=“3″]

[smartslider3 slider=“4″]