Pojď s námi do hor!

Co nabízíme

Zodpovědnost v horách

V první řadě je potřeba podotknout, že horský průvodce UIMLA (případně Horský průvodce MŠMT) a horský vůdce UIAGM jsou jediná dvě povolání, která umožňují legální vedení lidí v horském terénu se zodpovědností za klienty. Nedávno jsme teprve nastoupili do vzdělávání v Českém spolku horských průvodců, proto zatím nemůžeme nabídnout průvodcování s plnou zodpovědností.

Nicméně součástí vzdělávání (dokonce nezbytně nutnou podmínkou pro dokončení) je vykonání praxe vedení klientů v horském terénu. Z toho důvodu jsme se rozhodli nabízet oboustranně výhodnou nabídku na průvodcování v horách. Nemáme zatím legitimaci pro to mít za vás zodpovědnost a ani nemůžeme za průvodcování chtít jakoukoliv finanční kompenzaci. Jedná se tedy o částečně win-win situaci – my získáme praxi vedení v horách a vy získáte zdarma pomocnou ruku v horách.

Prozatím nenabízíme klasické zájezdy s pevným termínem, ale spíše akce na míru dle průniku našich volných časů a většinou do destinace dle vašeho výběru. Pro inspiraci ale níže přikládáme pár našich oblíbených destinací pro inspiraci a s přibližným itinerářem.

Naše nabídka

Mallorca - GR221

Horská turistika

Tento trek je pro nás srdcovou záležitostí, protože se jednalo o jednu z našich prvních vícedenních přechodů hor. Pochod je v malé nadmořské výšce, ale má i některé parametry vysokohorských výšlapů a dá se absolvovat těměř celý rok.

Tour du Mont Blanc

Vysokohorská turistika

Úžasný trek kolem nejvyšších vrcholů Evropy. Jedná se sice o poměrně profláknutou záležitost, ale i tento přechod lze naplánovat tak, aby člověk potkal menší množství lidí.

Z Dany do Petry

Turistika

Tento trek je naší třešničkou na dortu. Cesta vede z neznámé vesničky Dana v Jordánsku až do chrámového města Petra, které bylo vyhlášeno novým divem světa. Trek vede nehostinou pouštní krajinou, kde si v první části odpočinete od jakékoliv civilizace a ke konci naopak zažijete vhled do kultury beduínů.

Julské Alpy

Vysokohorská turistika

Julské Alpy vynikají hlavně díky jejich netknutelnosti. Nepotkáte tu žádnou lanovku a cestu nahoru si tak musíte odšlapat. Odměnou budou ale překrásné výhledy na Julské vrcholky a hlavně na ten nejvyšší – na Triglav. Nahoru vede ferrata vhodná pro začátečníky.

Vysoké Tatry

Vysokohorská turistika

Ve Vysokých Tatrách jsme jako doma a proto vám nabízíme plánování, poradenství nebo uskutečnění libovolného treku. Tedy – má to jedno omezení. Jelikož nejsme a nebudeme horští vůdci, nemůžeme vás vzít na neznačenou cestu.

Výšlap na Zugspitze

Vysokohorská turistika

Nabízíme výšlap na nejvyšší vrchol Německa, tedy Zugspitze. Výšlap nahoru je ozvláštněn přechodem ledovce a několika lehčími ferratami. Výstup je díky tomu relativně zábavnou záležitostí. Cestu nahoru lze absolvovat několika způsoby, přičemž doporučujeme výšlap přes soutěsku Hollental.